Prantsuse päritolu Michelin on maailma suuruselt teine rehvitootja ja ühtlasi üks tuntumaid rehvifirmasid, kelle kaubamärki tuntakse ka väljaspool autotööstust. Suuruselt jääb Michelin alla ainult Bridgestone’ile, edestades samas Goodyeari ja Continentalit. Olles aastaid olnud ka mitmete F1 tiimide rehvipartner, on raske leida inimest, kes sellest ikoonilisest brändist kuulnud poleks.
Vahet pole, kas otsid suve-, talve- või hoopis kosmosesõiduki rehve – Michelin pakub tippklassi kvaliteeti kõikidele sõidukitele ja kõikideks oludeks. Lisaks rehvidele on Michelin tuntud ka oma reisi- ja giidiraamatute ning nende poolt välja antud Michelini tähtede eest. Nii nagu ka Michelini rehvid, on Michelini soovitatud restoranid parimad.
Michelini rehvide puhul saab rääkida suurepärastest tulemustest igas kategoorias. See on ka põhjus, miks paljud maailma suurimad autotootjad ja motospordi võistlused oma originaalvarustuse tarnijaks just Michelini valivad. Hiilgav sooritus ning tahe olla parim on osa Michelini DNAst.
Michelini ajalugu ulatub aastasse 1889, kui kaks venda Michelini aitasid ratturil oma talutööriistade tehases jalgrattakummi paigata. Veljele liimitud rehvi eemaldamine ja paikamine võttis üle kolme tunni ning pidi terve öö kuivama. Järgmisel päeval jooksis rehv vaid paarisaja meetri pärast tühjaks ning vennad hakkasid välja töötama rehvi, mida ei peaks veljele liimima.
1891. aastal hankis Michelin endale esimese patendi eemaldatavale pneumaatilisele rehvile, mida ei pidanud enam veljele kleepima. Sealt edasi töötas Michelin pidevalt uute rehvide arendamise ja täiustamise kallal, leiutades näiteks 1934. aastal rehvi, mis sõidaks augu korral spetsiaalse vahust voodri peal edasi. Täna tuntakse seda disaini run-flat rehvina.
Samuti arendas Michelin välja rehviajaloos üliolulise radiaalrehvi, mille patent saadi 1946. aastal. Radiaalrehvi leiutamine aitas Michelinil saada üheks maailma juhtivaks rehvitootjaks ja avas 1968. aastal esimese Põhja-Ameerika müügiesinduse. 1989. aastaks oli Michelin saavutanud USA autotootjate seas 10-protsendilise turuosa originaalrehvide tarnijana.
Kui veel 1967. aastal valitses USA turul endiselt iganenud disainiga diagonaalrehv, siis tänaseks on radiaalrehvil USA-s 100-protsendiline turuosa. Michelin on vahelduva eduga olnud maailma juhtiv või teisel kohal asetsev rehvitootja ning on praegu suuruselt ainult Bridgestone’i taga.
Michelini rehve tunnustatakse praktiliselt kõikide omaduste eest, mida ühe rehvi hindamisel arvesse võetakse. Paljd Michelini tippmudelid edestavad testides kõiki oma konkurente, olgu selleks Michelin Defender vastupidavuse või Pilot Super Sport suurepärase juhitavuse ja pikema turvise eluea poolest. Vastupidavusest on selgeks näiteks ka see, et just Michelin valiti tootma rehve kuukulguritele.
Mõistagi tuleb premium-klassi rehvide eest ka kallimat hinda maksta, ent see-eest pakuvad maailma tipptootja rehvid meelerahu ja kindlust igas olukorras sõites. Vahet pole, kas vajad rehve igapäevaseks sõitmiseks või rajapäevale – tänu pikaajalisele kogemusele on Micheliniga parim sooritus alati tagatud. Seejuures on olulist tähelepanu pööratud ka turvalisuse, mis lubab rehvidest alati maksimumi võtta.
Michelini tunnustatakse nii kvaliteetsete rehvide, pideva uuenduslikkuse ja arendustöö kui ka eeskujuliku ja eetilise ettevõtluse eest. Michelin panustab pidevalt rehvitehnoloogia ja -tööstuse arengusse ning hoiab olulisel kohal ka oma tegevuste mõju keskkonnale. Aastate jooksul on Michelin turule toonud hulgaliselt ideemudeleid, millega tutvustatud ideed on tänaseks ka mitmetesse tootmismudelitesse jõudnud.